skip to Main Content
Jakim Kierowcą Jesteś?

Jakim kierowcą jesteś?

Nowe badania ujawniają siedem rodzajów osobowości kierowcy – którym jesteś?

Goodyear przeprowadził we współpracy z London School of Economics dogłębne badanie dotyczące sposobu, w jaki kierowcy radzą sobie z własnymi odczuciami i niepewnością, co do zachowania innych użytkowników dróg.

Siedem osobistości kierowców brytyjskich.


Nauczyciel: Mamy ich w każdej dziedzinie życia, ale nauczyciele świata jazdy, mogą być dość frustrujący. Czują potrzebę uświadomienia innym kierowcom, co zrobili źle, i zawsze będą oczekiwać uznania ich wysiłków. Wiesz, że spotkałeś nauczyciela, kiedy czujesz, że wróciłeś do szkoły nauki jazdy!

Wiedzący wszystko: W grupie są źli, w pracy jeszcze gorzej. Ale na drodze? Biorą herbatnik. Zawsze po prawej stronie. Krzyczą protekcjonalnie na innych kierowców.

Szybki: Gdyby to był film, to byłby Fast & Furious . Oni myślą, że życie jest jednym wielkim wyścigiem, i często przyspiesza, gdy ktoś próbuje ich wyprzedzić, lub zamknąć lukę, aby nikt nie dostać się przed nimi.
Dziurkacz: Liam Neeson drugi, ten kierowca chce ukarać innych kierowców za ich złe zachowanie i złe umiejętności jazdy. Ten kierowca jest jedynym, który ma problem z bezpośrednim kontaktem z innymi kierowcami! Oni cię znajdą. Oni ci to powiedzą.
Filozof: Ten fajny, spokojny i zebrany kierowca to wizja zen, akceptująca złe zachowanie z bezosobowym, racjonalnym widokiem. Podczas góry, czuje, że wszystko jest pod kontrolą.
Unikający: Praktycznie jeżdżąc na ogrodzeniu, ta osobowość odrzuci każdą złą jazdę jako zagrożenie, bez niczego w sercu.
Uciekinier: Radiowy tuner uciekinierów jest bardziej użyteczny niż ich wskaźnik. Odwracając uwagę od stojącej przed nimi podróży, często wydają się rozmawiać z sobą w ożywiony sposób, ale po bliższym przyjrzeniu się są na wyciągnięcie ręki. Nie chcą frustracji, jaką może przynieść droga, więc rozpraszamy ich uwagę!
Przez większość czasu możemy siedzieć szczęśliwie w komfortowej bańce naszego samochodu, ale za każdym rogiem możemy być zmuszeni do interakcji z innymi kierowcami. To sprawia, że droga staje się trudnym i niepewnym środowiskiem społecznym.

Choć możemy się martwić o jazdę innych, badania te sugerują, że ich zachowanie zależy również od tego, co robimy. Tworzymy osobowości, które nam się nie podobają.
Z psychologicznego punktu widzenia, te różne rodzaje osobowości reprezentują różne rynki zbytu, których kierowcy używają do radzenia sobie z frustracją i silnymi uczuciami. Nie zawsze jesteśmy w całości tacy czy inni. W zależności od sytuacji i interakcji z innymi, większość z nas znajdzie kilka z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top