skip to Main Content
Jeśli Naprawdę Chcesz Być Zdrowszy, Musisz Podjąć Te Kroki.

Jeśli naprawdę chcesz być zdrowszy, musisz podjąć te kroki.

Pięć niezbędnych kroków w kierunku zdrowego trybu życia:

1. Słuchaj swojego ciała.

Mimo, że wiele z tego, co nasze ciało robi na co dzień, wykracza poza naszą świadomość, ciało ma pewne bardzo specyficzne potrzeby. Nasze najbardziej podstawowe i krytyczne potrzeby są związane z wbudowanymi sygnałami, dzięki którym możemy pomóc naszemu fizycznemu samopoczuciu jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

„Każdy z nas codziennie otrzymuje od swojego ciała komunikaty informujące nas kiedy, co i ile jeść, kiedy spać, kiedy ćwiczyć mięśnie, kiedy wypróżniać się i tak dalej. Twoje ciało szybko wykrywa, poprzez komórkowe reakcje wchłaniania i odrzucania, kiedy dobrze się odżywiasz i kiedy szkodzisz sobie. Dotyczy to nie tylko spożywanych pokarmów i substancji, ale także sytuacji, w których się znajdujesz, a także myśli i uczuć, które masz”

Za każdym razem, gdy ignorujemy sygnały naszego ciała, bardziej odsuwamy się od jego potrzeb, lub (co gorsza) nasze ciało przestaje dawać nam sygnały, których potrzebujemy. Dla tych, którzy czują się naprawdę odcięci od swojego ciała, słuchanie najbardziej oczywistych i podstawowych sygnałów (głód, pragnienie, wypróżnienie, itp.) i natychmiastowa reakcja może mieć silny wpływ na naszą zdolność do rozpoczęcia słuchania bardziej subtelnych i złożonych sygnałów, które nasz organizm wykorzystuje.

Słuchanie naszego ciała musi stać się priorytetem. Jeśli słuchamy i odpowiadamy na nie, możemy lepiej zapewnić mu pożywienie, ruch i odpoczynek, jakiego potrzebuje. Będziemy bardziej świadomi problemów i będziemy w stanie je rozwiązać, zanim staną się problemami trwającymi całe życie. Jak mogę stać się zdrowszy?

Zacznij od słuchania tego, co ciało ma do powiedzenia.

2. Zobowiąż się do prawdziwych zmian.

Nie ulegaj modzie, sztuczkom ani „szybkim naprawom”. zdrowie nie jest związane z odchudzaniem się ani z liczbą kilogramów na wadze. Nie chodzi tu o naszą sprawność fizyczną. Podczas gdy te rzeczy mogą być wskaźnikami lub motywacją do zmian, jeśli skupimy się na celach zewnętrznych, tracimy prawdziwą motywację do poprawy zdrowia: do prowadzenia bardziej satysfakcjonującego i energicznego życia. Prawdziwe zdrowie wymaga czasu, zaangażowania i stopniowych zmian.

3. Nie traćmy z oczu całościowego obrazu sytuacji.

Zbyt łatwo jest wciągnąć się w szczegóły diety i dogmatu ćwiczeń fizycznych. Możemy przestrzegać wszystkich „zasad” i nadal mieć problemy zdrowotne, które obciążają nasze ciało, relacje i przyszłe zdrowe wysiłki. Spędzaj trochę czasu koncentrując się na tym, czego naprawdę chcesz. Co wyobrażasz sobie, kiedy myślisz o swoim „zdrowszym” stylu życia. Co chcesz zrobić? Gorąco polecam zapisywanie Państwa przemyśleń. Uzyskaj jasny obraz sytuacji w swoim umyśle.

Dla niektórych pytanie nie brzmi: „Jak mogę stać się zdrowszy”, ale po prostu: „Czy mogę stać się zdrowszy? Tak, możesz! Możesz być zdrowy! Zastanów się nad szerszą perspektywą, która może uniemożliwić ci dotarcie tam, ale nigdy nie zapominaj o tym, że możesz być zdrowy.

4. Nie maskuj objawów.

Przejdź do prawdziwego problemu. Kilka tygodni temu, kiedy wspomniałam komuś o moich problemach ze spaniem, natychmiast mnie straszyli tym, że nie brałam „czegoś” do poprawy tej sytuacji. Kiedy wspomniałam, że pracuję nad większą kwestią, nadal naciskali na szybko działający lek (który często występuje w formie pigułki.) Chociaż myślę, że są przypadki, w których leki mogą być konieczne, jeśli wszystko, co robimy, to maskowanie objawów nie zajmujemy się problemem. Prawdopodobnie problem ten tylko się pogłębi. Pamiętaj, „słuchaj swojego ciała”? Pamiętaj, że ból jest jednym z najsilniejszych sygnałów w naszym organizmie. Nie możemy stać się zdrowsi, jeśli zignorujemy rzeczy, które pozbawiają nas zdrowia.

5. Uzyskaj pomoc, wsparcie i zachętę, której potrzebujesz.


Uzyskaj wsparcie – niezależnie od tego, czy jest to Twoja mama, małżonek, dzieci, sąsiad czy społeczność online. „Jak poprawić stan zdrowia? Uzyskaj pomoc. Dostań zachętę. Dostań kogoś, kto jest zaangażowany w Twoje dobre samopoczucie. Nie rób tego sam. Może to być trudne, jeśli jesteś otoczony przez ludzi, którzy nie wierzą w Twoją sprawę (lub metody), ale w dzisiejszym świecie można uzyskać pomoc gdziekolwiek. Dla niektórych z Was oznacza to uzyskanie pomocy od profesjonalnego lekarza lub trenera odnowy biologicznej (najlepiej takiego, który wierzy w potęgę jedzenia i świat natury). Dla innych posiadanie kibica online może zmienić rzeczywistość.

Ostatecznie, poszukiwanie zdrowia jest dość proste (niekoniecznie łatwe, ale proste). jedz prawdziwą żywność. Ćwicz swoje ciało. Pozbywaj się toksycznych rzeczy. Oddychaj głęboko. Ciesz się życiem. Bądź częścią satysfakcjonujących relacji. To rzeczy, które wszyscy znamy. Kluczem do tego jest zapamiętanie, jak podstawowe są te rzeczy. Świat rzuca wiele obrazów, wiadomości, ale znajdź sposób, który może sprawić, że życie wyda się bardziej przyjemne. I prawdą jest, że nasze ciała (a następnie nasze problemy zdrowotne) mogą być bardzo skomplikowane, ale to, jak je odżywiamy, nie musi być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top